XVI PRZEDSZKOLIADA 2019

Utworzono dnia 28.05.2019

W dniu 25 maja 2019 r. o godzinie 9.00 odbyła się XVI Przedszkoliada, impreza sportowa dla przedszkolaków bez której trudno już wyobrazić sobie Dni Łukowa. Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Łukowa Piotr Płudowski, który był fundatorem nagród, pucharów i medali dla wszystkich uczestników imprezy.

We wspólnej zabawie wzięły udział przedszkola miejskie oraz placówki niepubliczne. Organizatorami wydarzenia było Przedszkole Miejskiego nr 3 z panią dyrektor Renatą Wawerek oraz nauczyciel wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 2 Mariusz Kiełczewski, z pomocą szkolnego koła wolontariatu.

Zanim zaczęły się sportowe zmagania, rozgrzewkę dla wszystkich poprowadził miłośnik sportu i kultury fizycznej - Trener Personalny Centrum Treningu Naturalnego Lech Kędzierski.

Z okazji dnia mamy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 zaśpiewały piosenkę i zaprezentowały krótką scenkę składając wszystkim mamom życzenia z okazji ich święta.

Przygotowano szereg konkurencji indywidualnych dla dzieci i wspólnie z rodzicami. Wśród nich "Przedszkolny Kujawiaczek", "Już sam się ubieram", "Wyścig połączonych kołem" oraz "Ty przeze mnie a ja przez ciebie". Uśmiechu nie brakowało.

Na każde dziecko czekał medal uczestnictwa oraz upominek. Natomiast na każdą placówkę dyplom i puchar oraz kolorowy upominek. Tego dnia, zabawa była świetna, a każdy z małych zawodników był zwycięzcą.

Sponsorem nagród dla przedszkoli były Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP), a kosz słodkich krówek, którymi częstowała piękna biedroneczka przekazał prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej.

PRZEDSZKOLIADA 2019

Utworzono dnia 28.05.2019, 13:06