PRZEDSZKOLIADA 2018

Utworzono dnia 09.06.2018

26 maja  2018r o godzinie 9.00 odbyła się XV Przedszkoliada, impreza sportowa dla przedszkolaków bez której trudno już wyobrazić sobie Dni Łukowa. Honorowy Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek, który był fundatorem nagród, pucharów i medali dla wszystkich uczestników imprezy.

We wspólnej zabawie wzięły udział wszystkie  przedszkola miejskie oraz placówki niepubliczne: Niepubliczne Przedszkole Muzyczne „Wesoła Nutka”, Przedszkole Integracyjne Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paolo, Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek,  Przedszkole Językowe „Bajkowy Raj”, Przedszkole Integracyjne i Ośrodek Terapeutyczny,  Niepubliczne Artystyczne Przedszkole i Żłobek „Koala”.

Organizatorami wydarzenia było Przedszkole Miejskiego nr 3 z panią dyrektor Renatą Wawerek oraz nauczyciel  wychowania fizycznego Szkoły  Podstawowej nr 2 Mariusz Kiełczewski, z pomocą szkolnego koła wolontariatu.

Zanim zaczęły się sportowe zmagania, rozgrzewkę dla wszystkich poprowadził Paweł Głowacki trener karate kyokushin.

Zabawę umilała obecność czterech wesołych klownów, którzy towarzyszyli przedszkolakom w ich zmaganiach. Nie zapomniano również o mamach; dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 zaśpiewały piosenkę i zaprezentowały krótką scenkę składając wszystkim mamom życzenia z okazji ich święta.

Przygotowano szereg konkurencji. Wśród nich, wiązanie sznurówek  i zapinanie guzików, bieg z piłką na łyżce, a także konkurencje, w których dzieci startowały ze swymi rodzicami. Każdy musiał się wykazać się szybkością i celnością Lewandowskiego. Uśmiechu nie brakowało.

Na każde dziecko czekał medal uczestnictwa oraz upominek. Natomiast na każdą placówkę dyplom i puchar.  Tego dnia, zabawa była świetna, a  każdy z małych zawodników był zwycięzcą.

Przedszkoliada2018

Utworzono dnia 09.06.2018, 13:27